Pokazywanie IP

Chęć dowiedzenia się jaki jest numer IP urządzenia za pomocą którego łączymy się z siecią internetową może być napędzana zwykłą ciekawością, lecz także względami praktycznymi.
Numer IP liczba 32, lub w uwspółcześnionej wersji 128bitowa, przydzielana przez IANA (Internet Assigned Numbers Authority) Wygląda jak ciąg liczb poprzedzielanych kropkami. Każdy serwer i strona internetowa, na którą wchodzimy w Internecie identyfikuje nasz numer IP.

 

Znajomość numeru IP jest przydatna na przykład w sytuacji, w której chcemy skonfigurować router czy inne urządzenie, zatem jeśli potrzebujemy się dowiedzieć jak wygląda nasz numer, na szczęście nietrudno o zdobycie takiej informacji, wystarczy w systemie Windows uruchomić CMD, czyli linię poleceń i w pole poleceń wpisać zagadnienie ipconfig -to pozwoli zobaczyć nam konfigurację karty sieciowej. Można też dowiedzieć się w prostszy sposób, mianowicie wpisując pokaż moje ip w wyszukiwarkę, co pokieruje nas na strony internetowe, z których w szybki sposób możemy się dowiedzieć jaki numer IP przypisany jest do naszego sprzętu. Możliwym jest każdego dnia posiadanie innego IP, co nie jest powodem do niepokoju, oznacza to, że nasz dostawca oderuje dynamiczne, czyli zmieniające się adresy IP.

Możesz również polubić…