Fotel biurowy – jaki będzie najwygodniejszy?

Biuro to miejsce pracy milionów ludzi na całym świecie. Pracując na co dzień w biurze, bardzo dużo czasu spędzamy w pozycji siedzącej, wypełniając dokumenty, obsługując klientów lub też pracując na komputerze. Czas pracy sprawia, że bardzo ważnym elementem wyposażenia biurowego pozostaje fotel, który pozwala nam na zadbanie o prawidłową postawę ciała, odpowiednie napięcie mięśni i ich regenerację. W trakcie codziennej pracy biurowej w pozycji siedzącej, bardzo obciążony jest nasz kręgosłup, dlatego warto zadbać o odpowiedni wybór fotela.

Bardzo trudno o meble uniwersalne, choć wszystkie opcje z regulowaną wysokością siedziska, podłokietników, oparcia i zagłówków są temu bliskie. Niestety nie zawsze możemy wybrać rozwiązanie, które będzie w pełni dopasowane do naszego wzrostu, dlatego regulacja może nam w tym pomóc. W przypadku biura, z którego korzysta wiele osób lub miejsca pracy z rotacją pracowników, warto postawić na fotele regulowane. Pozwoli to każdorazowo dopasować parametry fotela do konkretnego użytkownika. To również bardzo dobra opcja w przypadku wyposażania sal konferencyjnych. O tym jak wybrać odpowiedni fotel biurowy możemy przeczytać w poradniku https://www.meble.pl/poradnik/biuro.

Jaki fotel biurowy dla nas?

Wybierając optymalny fotel dla nas, warto indywidualnie sprawdzić jego ustawienia. Powinniśmy zacząć od wysokości siedziska, która pozwoli na prawidłowe ulokowanie ciała, zachowanie prostej postawy oraz odpowiednie zgięcie nóg, dzięki czemu krew będzie mogła spokojnie krążyć po naszym ciele, a mięśnie nie będą w ciągłym napięciu. Po wybraniu odpowiedniej wysokości sprawdźmy podłokietniki. To elementy niezbędne w codziennej biurowej pracy, które pomagają zachować sprawność rąk oraz ograniczają ich zmęczenie, dzięki czemu po całym dniu w pracy, wciąż będziemy pełni energii i sprawni.

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze fotela biurowego pozostaje oparcia oraz ewentualny zagłówek. Odpowiednie ustawienie tych elementów ułatwi nam codzienną pracę oraz będzie zgodne z ergonomią biurową. Dużym atutem fotela biurowego jest wyposażenie go w kółka w podstawie, dzięki czemu mebel ten jest bardziej mobilny i pozwala na szybką zmianę miejsca w biurze. Oprócz kółek warto zwrócić uwagę również na materiał, z jakiego wykonano krzesło. Tkanina tapicerska powinna być przede wszystkim wygodna, wytrzymała i łatwa w pielęgnacji.

Możesz również polubić…