Jakie stoły sprawdzą się w kuchni?

Umeblowanie kuchni jest zawsze dużym wyzwaniem i wymaga dużego przygotowania. Dobór odpowiednich mebli nie jest łatwy, szczególnie jeśli kuchnia pełni dodatkowo funkcję jadalni. Oprócz zwykłych szafek kuchennych w tym pomieszczeniu powinien się również znaleźć duży stół, przy którym cała rodzina będzie mogła w komfortowych warunkach spotykać się podczas spożywania posiłków. Sprawdź, jakie stoły sprawdzą się w kuchni i czym należy kierować się przy ich wyborze.

Współczesne stoły do kuchni to nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o wybór. W sklepach dostępne są modele, które idealnie dopasują się do każdego stylu. Nie stanowi już również problemu znalezienie designerskiego stołu zarówno do niewielkiej, jak i przestronnej kuchni. Sprawdź, jaki styl w ostatnim czasie uważany jest za najbardziej odpowiedni.

Stół do małej kuchni – jak go wybrać

Stół do małej kuchni często jest nie lada wyzwaniem, ale jest kilka sposobów, dzięki którym spożywanie posiłków na niewielkim metrażu będzie komfortowe i przyjemne. Mowa tutaj przede wszystkim o wszelkiego rodzaju stołach rozkładanych. W małych kuchniach również dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju blaty, które montuje się do ściany.

Stół do dużej kuchni – na co postawić?

W dużej kuchni pole do popisu jest nieco większe i można pozwolić sobie na eksperymentowanie. Po pierwsze, ważny jest kształt pomieszczenia. W długich, prostokątnych kuchniach znacznie lepiej sprawdzą się stoły z prostokątnym blatem. Kuchnie w kwadracie znacznie lepiej będą współgrały ze stołem o okrągłym blacie.

Czy styl w kuchni ma znaczenie? Jaki jest najlepszy?

Oczywiście, że warto jest urządzać pomieszczenia zgodnie z przyjętym stylem. Niezmiennie od lat w kuchniach dobrze jest korzystać z rozwiązań w stylu skandynawskim – prosty drewniany stół będzie tutaj najlepszym wyborem. Rosnącą popularnością cieszy się również styl loftowy. Masywne, drewniane blaty, wsparte na metalowych stelażach w kolorze czarnym to doskonały wybór.

Możesz również polubić…