Klej na gorąco – do czego służy?

Klej na gorąco to spoiwo, które bardzo często wykorzystywane jest zarówno w skali przemysłowej oraz w przypadku drobnych prac domowych. Kleje te nazywane są inaczej klejami termotopliwymi, ponieważ zmieniają swój stan skupienia wraz ze wzrostem temperatury. W ten sposób przygotowujemy je do użycia, a ich aplikacja możliwa jest tylko przy wykorzystaniu dedykowanych pistoletów do takiego kleju. Wiemy już, czym jest ten materiał, jednak warto zastanowić się również nad tym, w jakich sytuacjach jest wykorzystywany.

W przypadku przemysłowego wykorzystywania kleju na gorąco, stosuje się go przede wszystkim w produkcji poligraficznej, ale nie tylko. Doskonale nadaje się również do klejenia plastiku, elementów drewnianych lub ceramiki. Niezależnie od tego co kleimy, musimy odpowiednio rozgrzać klej, aby wzmocnić jego właściwości oraz trwałość. W skali przemysłowej klej ten wykorzystywany jest w procesach automatycznych oraz w obsłudze ręcznej, gdzie wykwalifikowana kadra posiada dedykowane pistolety przemysłowe.

Idealny klej do prac w domowym zaciszu

Klej na gorąco idealnie sprawdza się w przypadku popularnych prac zrób to sam, czyli DIY. Dzięki niemu możemy przeprowadzić drobne naprawy w domu, na przykład przykleić odklejającą się listwę lub skleić połamaną zabawkę, do której bardzo przywiązane jest nasze dziecko. Łatwe w obsłudze pistolety oraz możliwość precyzyjnej aplikacji kleju pozwala nam wykonywać klejenie również słabiej dostępnych miejsc, co bezsprzecznie podnosi popularność takiego rozwiązania.

Kleje na gorąco bardzo często wykorzystywane są również w przypadku tworzenia dekoracji lub pracy kreatywnej z dziećmi. Idealnie do tego się nadają, ale tylko wtedy, gdy nad wszystkim czuwa osoba dorosła. Bezpieczeństwo oczywiście jest najważniejsze. Z tym klejem możemy łączyć nie tylko papier, ale również plastik lub drewno, dzięki czemu stworzymy naprawdę ciekawe dekoracje lub zabawki. Naprawa uszkodzonego mebla lub wazonu również będzie możliwa, dzięki klejeniu na gorąco. Pod tym względem kleje termotopliwe są naprawdę bardzo wdzięczne, ponieważ spełnią wiele domowych zadań.

Możesz również polubić…